تبلیغات
آمازون فیش - پروکسیموس
آمازون فیش
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : bagher nouri
نویسندگان
نظرسنجی
به نظرتون چطوری وبلاگم رو بهتر کنم؟


توزیع
این گونه است به خوبی پراکنده شده است و در بیشتر از آمازوناس ریو (رودخانه آمازون) سیستم در پرو و ​​برزیل ثبت شده است. این منطقه از Sarayacu در Ucayali ریو ، پرو توصیف شد و از آن زمان به همراه Solimões - آمازون اصلی ثبت تا آنجا که در نزدیکی ریو Trombetas Santarém از جمله می رسد از بسیاری از سیستم های فرعی پایین تر را در آن محدوده می شود.
خانواده
Cichlidae


این گونه است که عمدتا در رودخانه ها پایین تر می رسد در بر داشت و نیز از دریاچه دشت سیلابی در Várzea (به معنای واقعی کلمه «آب گرفتگی جنگل') به علاوه برخی از مناطق دائم آب دریاچه سیاه و سفید مانند Amanã دریاچه در نزدیکی شهرستان از Tefé ، برزیل جمع آوری شده. گفته می شود برای نشان دادن یک اولویت برای محیط های روشن و سیاه و سفید آب به عنوان مخالف کدر 'سفید' آبها و تمایل دارد تا به آرامی شیب دار ساکن مناطق حاشیه ای در اطراف سواحل جزایر و یا با لایه های شن و ماسه ، شن خوب و گل و لای. با توجه به ویژگی های محل زیستگاه های دیگر می توانند سنگ پراکنده ، شامل مستغرق ریشه درخت و شاخه.

حداکثر طول استاندارد
200 - 225 میلیمتر است.

 
حداقل حجم تانک
مخزن با اندازه گیری پایه 180 سانتی متر * 60 سانتی متر یا بیشتر مورد نیاز است به خانه گروه طولانی مدت است.

 
راه اندازی مخزن
قلم دوم از اقلام ضروری ترین دکور در تنظیم کردن برای این گونه نرم ، بستر شنی به منظور که ماهی به طور طبیعی می تواند خوراک (نگاه کنید به 'رژیم غذایی'). گزینه های درشت مانند شن یا سنگریزه های کوچک می توانند تغذیه ، آسیب به رشته های آبششی و مهار حتی با پتانسیل آسیب داخلی / انسداد مصرف شود.

مبلمان اضافی هستند به همان اندازه مورد سلیقه شخصی به عنوان هر چیز دیگری اما کاملهالوداد مجموعه آپ تمایل به قابلیت نورپردازی نسبتا کم نور به علاوه برخی از تکه های پراکنده از تخته پاره روی اب و ریشه ها / شاخه. بستر برگ یکی از ویژگی های معمول از محیط طبیعی است ، اما در اکواریوم واقعا توصیه نمی شود به دلیل رفتار تغذیه گونه Geophagus. تمایل به علت بیش از حد از مواد نسبتا - تجزیه در تعلیق است که نه تنها ناخوشایند به نظر می رسد اما می تواند بلوک فیلتر / پمپ مکانیسم. یک یا دو مسطح ، آب و سنگ پوشیده نیز می تواند شامل شود تا پتانسیل سایت های تخم ریزی اگر می خواهید.

کیفیت آب از بیشترین اهمیت از آنجا که این cichlids بسیار مستعد ابتلا به بدتر شدن کیفیت آب / نوسانات در پارامترهای شیمیایی و باید به یک آکواریوم بیولوژیکی نابالغ هرگز معرفی شده است. بهترین راه برای رسیدن به ثبات مورد نظر را به بیش از فیلتر کردن مخزن با استفاده از ترکیبی از فیلتر خارجی قوطی و / یا سیستم لجن و کثافت و انجام حداقل تغییرات آب بارگیری در این هفته از 50-70 ٪. اگر نظام نگهداری و / یا رژیم غذایی کافی نیست که آنها به سرعت می تواند توسعه یابد مشکلات سلامتی مانند فرسایش خط کناری سر و یا نمایشگاه توقف رشد. تصفیه مکانیکی باید به دام ذرات کوچک از طرف ماهی هم زده طراحی شده به عنوان شن و ماسه می تواند باعث انسداد / پوشیدن مسائل با ساز و کارهای فیلتر اگر اجازه داده به طور مستمر از طریق سیستم اجرا شود. امتیازات بالا جریان باید اجتناب شود بنابراین می گرداند و موقعیت فیلتر درآمده است.

 
درجه حرارت
77 - 89.6 ° F/25 -- 32 درجه سانتی گراد
 
محدوده pH
4.0 - 7.0
 
سختی
ایده آل <5 درجه
 
رژیم غذایی
Geophagus گونه. هستند benthophagous توسط طبیعت به کارگیری روش تغذیه mouthfuls به موجب آن از بستر گرفته و sifted برای اقلام خوراکی با مواد باقی مانده اخراج از طریق آبشش ها و دهان. به این دلیل که آنها جمعی نامیده می شوند 'eartheaters و ارائه مناسب (شنی) بستر ضروری است تا خود را در دراز مدت رفاه به دلیل درشت شن یا سنگریزه های کوچک می توانید رشته های آبششی ظریف و یا صدمه می شود با پتانسیل برای صدمه به مصرف داخلی . پس از حل و فصل آنها به آسانی به ستون آب منجر به ادامه اشتراک ، اما به فهرست به طور معمول در زمان های دیگر.

محتویات معده از نمونه های وحشی عمدتا شامل کوچک آبی و زمینی بی مهرگان ، ماده گیاهی به شکل دانه به علاوه برخی از ریزه آلی و رسوب. حتی به عنوان افراد بالغ این cichlids به نظر می رسد به درستی قادر به قورت دادن غذا مورد بزرگتر به معنی رژیم غذایی باید متنوع با کیفیت بالا ، ریز نمره غذاهای آماده به همراه کوچک زندگی می کنند و یا یخ زده chironomid لارو (کرم ریز سرخ رنگ) شامل ، Tubifex ، آرتمیا ، لارو پشه ، و غیره حداقل برخی از محصولات خشک باید نسبت بالایی از ماده گیاهی مانند Spirulina یا مشابه آن داشته باشد.

صفحه اول ساخته شده ، محدود به دستور العمل های ژلاتین حاوی ترکیبی از مواد غذایی ماهی خشک شده ، puréed حلزون صدف دار ، میوه های تازه و سبزیجات ، برای مثال ، ثابت شده و به خوبی کار می توان به دیسک های گاز به اندازه با استفاده از پایان تیز یا پیپت های کوچک بریده چاقو. به جای ارائه تنها غذا بزرگ 3-4 وعده در روز کوچکتر اجازه می دهد تا رفتار طبیعی در حال دیدن این عنوان به نظر می رسد در بهترین وضعیت و سرعت رشد منجر شود.

در قسمت فوقانی ریو پارانا رفتار تغذیه جالب شده است در نمونه نوجوانان شنا که نزدیک به مشاهده foraging آب شیرین نیش اشعه از جنس Potamotrygon و اشتراک در اقلام کوچک ناراحت شده توسط اشعه. این تنها دیده بود در طول ساعات روز و در برخی از موارد تعامل به طول انجامید تا زمانی که 20 دقیقه اتفاق می افتد.

 
سازگاری
مگر در مواردی که پرورش این گونه شگفت آور صلح آمیز است و نمی خواهد قبل از موقع بخصوص در ماهیان بزرگتر از چند میلیمتر طول دارد. tankmates مناسب هستند و بنابراین بیش از حد زیادی به لیست اما بیشتر شامل گونه های صلح آمیز با بهره گیری از شرایط مشابه محیط زیست است. برای کسانی که مایلند به تلاش جامعه biotope به سبک یک لیست از بعضی از گونه ها به طور طبیعی شرکت occurrent را می توان در بخش 'زیستگاه' در بالا در بر داشت.

بهترین اجتناب هستند تهاجمی / سوبسترا خانه دار گونه ارضی و یا کسانی که نیاز به آب اگر چه نمونه سخت تر تجاری - تربیت (نگاه کنید به 'یادداشت') بیشتر سازگار در احترام به دومی است. برخی از aquarists حفظ گونه Geophagus. در کنار stingrays آب شیرین از جنس Potamotrygon که در بسیاری از موارد ثابت شده است موفق ، اما در بعضی دیگر در stingrays منجر preying در آنها را در شب.

proximus G. اجتماعی دسته ای است و تمایل دارد تا در aggregations شل وجود داشته باشد مگر اینکه تخم ریزی ، با نوجوانان به ویژه نشان دادن واکنش گروه بندی قوی که تهدید می شود. گروهی از افراد 5-8 بنابراین باید حداقل خرید می شود و این سلسله مراتب خواهد شد تسلط قابل توجه علاقه اضافه می کند که رفتاری برای ناظر تشکیل می دهد. هنگامی که در شماره های کوچکتر نگهداری نمونه ضعیف تر می تواند تبدیل به هدف از سو ، استفاده بیش از حد توسط افراد مسلط یا گروه ممکن است موفق به حل و فصل و رفتار عصبی.

 
جنسی Dimorphism
نمونه های جوان تر نزدیک به غیر ممکن به رابطه جنس ی با دقت با استفاده خارجی مگر زمانی که تخم ریزی تخمریز از femaleis به وضوح قابل مشاهده است. کاملا مردان بالغ تمایل به کمی بزرگتر بوده و finnage بیش از زنان مبتلا به نمونه غالب در حال توسعه اغلب برآمدگی گردن.

 
تولید مثل
همه G. surinamensis اعضای گروه هستند بستر تخم ریزی ، mouthbrooders biparental است که می تواند به دو گروه تقسیم شده بر اساس استراتژی ؛ فوری (ovophilous) و تاخیری (larvophilous). در سابق تخم مرغ گذاشته ، بارور شده و سپس در دهان زن که در آنها معمولا تا سرخ باقی می ماند رسیدن به مرحله شنای آزاد را برداشت. در آخر تخم مرغ ها تا زمانی که نگهبانی با سرخ شدن و سپس به دهان پدر و مادر هر دو تخم گرفته. گونه های به اشتراک گذاری استراتژی مشابه دست به hybridise بنابراین باید در اکواریوم مخلوط نمی شود.

proximus G. است ovophilous شده است و در موارد متعدد در اکواریوم اساس آنها هر چند برخی از مشکلات در بالا بردن سرخ شده اند منتشر شده است. به نظر نمی رسد وجود ندارد هر ماشه خاص به فرایند تخم ریزی با الزامات اصلی می شود رژیم غذایی خوب و رژیم تعمیر و نگهداری دقیق شامل تغییرات نسبتا بزرگ آب در این هفته می باشد. از آنجا که sexing دقیق اساسا غیر ممکن است بهتر است با یک گروه از ماهی جوان شروع خواهد کرد و اجازه می دهد به صورت جفت به طور طبیعی. درجه ای از صبر و شکیبایی نیز الزامی است چرا که این را می توان در حداقل یک سال تا تبدیل شدن آنها به نظر جنسی بالغ.

معاشقه نسبتا محجوب متشکل از باله شعله ور ، گردان ، خمیازه و سر نمایش jerking ، و هنگامی که آماده تخم ریزی جفت خواهد یک سایت مناسب را انتخاب کنید. این است که به طور معمول بخشی از دکور مانند سنگ صاف یا بخش از تخته پاره روی اب اگرچه ناشناخته است نه برای پایه آکواریوم مورد استفاده قرار گیرد. منطقه انتخاب شده است و سپس تمیز و دفاع در برابر متجاوزان. تخم ریزی رخ می دهد در بستر به سبک معمول تخم ریزی با زن تخمگذار یک یا چند ردیف از تخم مرغ قبل از حرکت به مرد در آنها بارور ، روند در حال چندین بار در طی یک دوره چند ساعت تکرار شده است.

حداکثر اندازه توی فکر فرو رفتن حدود 200 تخم مرغ است که به طور معمول از طرف زن هر چند در موارد نادر هم بزرگسالان ممکن است از همان آغاز درگیر گرفته شده است. برخی از مردان ممکن است مهاجم پس از تخم ریزی و درایو زن به دور تخم مرغ به تنهایی برای مراقبت از خود ، اما معمول ترین سناریو شامل او برگزاری سرخ در حالی که او دفاع خاک اطراف آن. پس از سرخ آزاد شنا مراقبت نوزادان / دفاع مشترک است هر چند این هم بسته به مرد با بعضی از افراد درگیر شدن زودتر و دیگران نه در همه.

پدر و مادر ممکن است در mouthbrooding وظایف به طور همزمان یا با تبادل توی فکر فرو رفتن در کل اساس بیشتر یا کمتر روزانه شرکت کنند. سرخ معمولا در محل امنی مانند افسردگی در بستر منتقل شده است. وقتی brooding نمی بزرگسالان به طور معمول ، غذا و حتی ممکن است برخی را morsels کوچک در حالی که برگزاری سرخ. سرخ به طور معمول شنا رایگان در 8-11 روز پس از تبدیل شدن به سن و پدر و مادر شروع به انتشار آنها را به غذا ، در ابتدا با احتیاط زیاد اما بعد برای دوره های طولانی تر. اگر احساس خطر سرخ هستند دوباره به دهان بزرگسالان با حرکت سریع از باله های شکمی به ظاهر شدن به عنوان یک سیگنال عمل shepherded.

با گذشت زمان elapses سرخ فقط به دهان پدر و مادر خود را در شب بازگشت در حالی که اندازه منطقه در طول دفاع foraging ، نور روز به عنوان مثال ، ساعت روز افزون از آنها رشد کند. آنها به راحتی تغذیه ، پذیرش با کیفیت خوب غذاهای خشک پودر شده ، آرتمیا nauplii ، microworm ، و غیره در اسرع وقت آزاد شنا مرحله رسیده است. اگر حفظ بزرگسالان در وضعیت جامعه آن توصیه می شود برای حذف زنان brooding سرخ به عنوان طعمه آسان برای ماهیان دیگر ، از جمله conspecifics ، یک بار منتشر می شوند.

 
یادداشت ها
این گونه های نادر است در سرگرمی هر چند نام آن است که اغلب به محموله از گونه Geophagus دیگر وصل شده است. این عضو 'گروه' surinamensis G. اسمی از گونه های نزدیک مربوط به درون و جنس را می توان با ترکیبی از شخصیت های شناخته شده از جمله : داشتن تاریک preopercular مارک ؛ هیچ میله عمودی در flanks ، نسبتا بزرگ ، تقریبا مستطیل - شکل تاریک midlateral مارک ؛ کودال قهوه باله با 3-5 راه راه نور را در لوب فوقانی و کمتر به خوبی تعریف شده و یا الگوی راه راه خال دار از لکه های نور با interspaces باریک تیره در لوب پایین تر است.

نمایندگان این محفل surinamensis G. توسط خود سر نسبتا عمیق و شکل بدن ، در اختیار داشتن یک نقطه variably اندازه های تاریک بر روی هر پهلو و حضور یا عدم حضور کوچک ، تاریک preopercular مارک تشخیص داده می شود. در حال حاضر وجود دارد سیزده اعضای توصیف اما تنوع پیش بینی شده است در نهایت به اثبات بیشتری با تعداد از اشکال undescribed شناخته شده است که برخی از آنها ، مانند گونه G.. 'سر پرتقال' ، گونه G.. 'Areoes' و گونه G.. 'Pindare' ، به طور منظم در تجارت آکواریوم دیده می شود. گونه توصیف می abalios G. ، G. altifrons ، brachybranchus G. ، G. brokopondo ، camopiensis G. ، G. dicrozoster ، megasema G. ، G. neambi ، parnaibae G. ، proximus Geophagus ، surinamensis G. ، G. sveni و winemilleri G..

فقط پنج گونه Geophagus در آن گروه ، یعنی argyrostictus G. ، G. gottwaldi ، grammepareius G. ، G. harreri و taeniopareius G. نشده است. اینها بیشتر به راحتی بر اساس که همه آنها دارای یک نوار کامل infraorbital اما عجیب داشته اند که نام گروه خود اختصاص داده ، که معمولا به سادگی به عنوان "غیر گرم. surinamensis گروه" گونه های جدا شده اند.

شناسایی دقیق G. اعضای گروه surinamensis بدنام است مشکل ساز برای تعدادی از دلایل ، نه کم که قبل از Kullander (1986) G. surinamensis خود را در محدوده طول Orinoco ، آمازون و سیستم های Guianas رودخانه تصور می شد اما در حال حاضر به بومی در نظر گرفته شده است سورینام ریو و ریو Maroni / آبراهه Marowijne در شرق سورینام. چندین سابق جمعیت 'را پس از آن به عنوان گونه در حق خود ، از شش قرن ، به این معنی ادبیات قدیمی تر بسیار نامطمئن است توصیف شده است. علاوه بر این ، اکثریت از گونه Geophagus در سرگرمی به فروش می رسد به عنوان G. surinamensis صرف نظر از منشا -- وضعیت ادامه می دهد که به علت سردرگمی و بدتر توسط این واقعیت است که نمونه های جوان بیشتر گونه ها یکسان. surinamensis G. در واقع تقریبا هرگز صادر و فقط تعداد کمی خصوصی متعلق به نمونه وجود داشته باشد.

تعدادی از گونه های در انتظار توضیحات تایید نشده است اما آن را امکان پذیر به نظر می رسد که بسیاری از رودخانه ها در Orinoco ریو ، ریو آمازوناس ، ریو و ریو Tocantins حوضه آبراهه Parnaíba علاوه ساحلی Guianas شامل یک یا دو شکل بومی. از آنهایی که شناخته شده در سرگرمی آکواریوم برخی از آنها به عنوان گونه G. معامله شد. aff. altifrons است که می تواند گمراه کننده است که آنها همیشه نمی شبیه است که گونه. بیشتر ترجیح داده شده است تا با اطلاعات محل در صورت موجود بودن برچسب.

Geophagus جنس توسط Kullander rediagnosed بود (1986) که آن را محدود به تنها شامل کسانی که گونه های با پسوند زوج کودال به swimbladder صف های 6-12 epihemal "دنده" به همراه تعدادی از مهره های وابسته به دم بیشتر از شکم. بعضی از گونه های سابق را به جنس زنده Satanoperca منتقل شدند در حالی که دیگران ، مانند brasiliensis 'Geophagus' و 'G.' گروه steindachneri نمایندگی جنس مجزا هنوز نیاز به طبقه بندی ببینید. Kullander (1998) بعد از انجام مطالعه مورفولوژی مبتنی بر phylogenetic که در آن neotropical خانواده Cichlidae به شش subfamilies که Geophaginae شامل 16 جنس تقسیم شده میان 'اقوام' تقسیم بر سه شد :

Acarichthyini -- Acarichthys و Guianacara.
Crenicaratini -- Biotoecus ، Crenicara ، Dicrossus و Mazarunia.
Geophagini -- Geophagus ، Mikrogeophagus ، گروه brasiliensis 'Geophagus' ، گروه steindachneri 'Geophagus' ، Gymnogeophagus ، Satanoperca ، Biotodoma ، Apistogramma ، Apistogrammoides و Taeniacara.

بعدها مطالعات مولکولی توسط Farias و همکاران. (1999 ، 2000 ، 2001) منجر به ارسال از Crenicichla و Teleocichla به Geophaginae ، در نتیجه پشتیبانی شده توسط - فرناندز لوپز و همکاران. (2005) که انجام تجزیه و تحلیل مولکولی ترین جزئیات از گروه بندی به تاریخ 16 جمله از 18 جنس و 30 گونه. با این حال نتیجه گیری خود در مورد روابط متقابل بین جنس متفاوت بود تا حدودی از فرضیه های قبلی است و می تواند توسط گروه زیر آزادانه تعریف خلاصه کرد :

-- ضعیف حمایت خواهر رابطه بین گروه Acarichthys و Guianacara.
-- به خوبی پشتیبانی "clade Satanoperca" شامل Satanoperca ، Apistogramma ، Apistogrammoides و Taeniacara.
-- "clade بزرگ" با Geophagus ، Mikrogeophagus ، گروه brasiliensis 'Geophagus' ، گروه steindachneri 'Geophagus' ، Gymnogeophagus ، Biotodoma ، Crenicara و Dicrossus.
-- "clade crenicarine" با Biotoecus و Crenicichla.

هیچ نمایندگان Teleocichla یا Mazarunia در مطالعه وارد شدند اما سابق است به خوبی تثبیت به عنوان خواهر به Crenicichla در حالی که دومی از نزدیک با Dicrossus و Crenicara در کارهای قبلی گروه بندی می شوند. نتیجه گیری اصلی دیگر از کاغذ هستند که تایید Geophaginae است یک گروه وابسته به یک ریشه واصل برگزاری نمایشگاه نشانه های قوی از داشتن تحت تابش سریع تطبیقی ​​(تنوع گونه و یا تنها از نوع اجدادی را به اشکال مختلف هستند که هر adaptively به تو رفتگی در دیوار های خاص زیست محیطی تخصصی).
نوع مطلب : سیچلاید زمین خوار{پروکسیموس}، 
برچسب ها :
موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

دریافت کدهای جاوا برای وبلاگ شمادر این وبلاگ
در كل اینترنت
>
به سایت ما خوش آمدید
کلیه حقوق این وبلاگ برای آمازون فیش محفوظ است